V neděli 31. března se na plácku Pod mostem sešli místní i přespolní milovníci ledových koupelí, aby symbolicky zakončili otužileckou sezónu, která se s neustálým oteplováním Labe neodvratně chýlí ke konci.

Rozhodli se pro velmi odlehčenou verzi tradičního triatlonu, se kterým měl ten aprílový společné pouze hlavní disciplíny. 15 borců a borkyň s různorodými ozdobami hlav (větší maska by se hned při první disciplíně rozmočila) nastoupilo do vody a po hvizdu píšťalky vyrazilo na druhý břeh za halasného povzbuzování přítomných fanoušků.

O bezpečnost méně zkušených plavců se ve vodě starali kolegové z Veslařského klubu. Poté, co závodníci a závodnice vylezli z vody, čekala je nejtěžší část závodu, neboť se svalstvem ztuhlým z 8,5 stupňové vody museli podél pole doběhnout k autobusové zastávce a poté zpět přes most do depa, kde nasedli na kola všech myslitelných druhů. Na těch obkroužili již zcela symbolickou vzdálenost podél řeky a zpět přes polní cestu na místo startu. Vítěz a vítězka měli tu čest symbolicky zamknout řeku.

Díky patří všem organizátorům a klukům a holkám z Pod mostu, díky kterým měli všichni přítomní hezké zázemí. Happening pokračoval opékáním buřtů a plánováním další otužilecké sezóny. LEDU ZDAR!

Jaroslav Kovařík

Fotografie si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii od Martiny Houdek