O PROJEKTU SNEWS

KDO JSME?

Jsme internetová televize s působností zejména v okrese Nymburk, dodávající hlavně video obsah, zaměřený na lokální témata.

NAŠE MISE

ve spolupráci s městskými úřady poskytnout lidem ověřené informace z první ruky, a to v kvalitě a rozsahu, který nikdo jiný neposkytuje

být zástupcům měst oporou při prezentování záměrů, nebo při vysvětlování, mnohdy ne zcela jednoduchých, řešení různých situací

tvořit společně s jednotlivci i spolky „video-kroniku města“ a v rámci tohoto mikro-regionu pomoci s propagací kulturních a společenských akcí 

JAK PRACUJEME ?

Obecně lze říci, že si témata pro náš obsah hledáme sami. Při jejich výběru spolupracujeme s vedením jednotlivých měst, aby zpracovávané informace byly aktuální a reflektovaly potřeby města.

 

V místech našeho působení se na nás velmi často obrací různé spolky a sdružení, pro které natáčíme videa. Nejčastěji se jedná o pozvánky a reportáže z jejich akcí.

 

Máme-li v daném místě navázánu spolupráci s městem, děláme tuto činnost pro spolky a sdružení zdarma.

 

ROZHOVORY

Natáčíme rozhovory se zajímavými nebo něčím významnými osobnostmi ve městě a jeho okolí. Tyto rozhovory mají kolem 20 – 30 minut. Ukázky naleznete zde:

Rozhovor s Jaroslavem Svěceným a Lukášem Sommerem

Po skončení jejich vyprodaného koncertu v Lysé nad Labem, se nám podařilo natočit krátký rozhovor s jeho hlavními aktéry. O hudbě i o jejich společné cestě po Indii jsme si povídali s Jaroslavem Svěceným a Lukášem Sommerem.

Josef Dvořák jako Čochtan v Lysé nad Labem

V krásném prostředí Davídkova mlýnu jsme pro Vás natočili příjemný rozhovor s principálem a hercem Josefem Dvořákem. Řeč byla hlavně o představení “Čochtan vypravuje”, které bude v letním kině v Lysé nad Labem k vidění 15.7. od 20:00 Zároveň, vzhledem k tomu, že v Lyské redakci Listů řádil šotek, nás požádal Honza Burda, abychom zveřejnili […]

„Spatra“ se spisovatelem a výtvarníkem Václavem Vokolkem

Václav Vokolek je spisovatel, výtvarník, kunsthistorik a publicista. Autora desítek publikací a svého bývalého profesora dějin umění pozval moderátor Jan Burda. Jak se v literatuře a umění dá vyprávět příběh? Existuje publikum, které naslouchá? Jaký moment z historie Lysé nad Labem považuje za klíčový? A co zajímavého nebo mystického vypráví polabská krajina? Václav Vokolek odpovídá spatra a někdy […]

POZVÁNKY NA AKCE POŘÁDANÉ MĚSTEM NEBO SPOLKY

Od pořadatelů těchto akcí velmi dobře víme, že tato forma propagace má skutečně velmi pozitivní vliv na návštěvnost těchto akcí.

Pozvánky vysíláme buď v dostatečném předstihu nebo jako přímý přenos ze začátku akce, abychom ukázali konkrétní místo v reálném čase.

Pozvánka na poslední letošní 2 představení – To jsme my!

Když dorazíme se štábem na natáčení pozvánky s Náplavkou o dost dřív, než její principál Jan Burda, začnou se dít věci!   Přítomní členové (hlavně tedy členky) souboru svou kreativitou strhly i našeho Ondřeje a pak vznikají takové věci, jako toto!   Jsme rádi, že Honza nakonec dorazil a nasadil to zase zpět na koleje […]

Pozvánka na akci King Of Jizera od Michala Marošiho

Legendární závody King of Jizera na Loděnici v Benátkách nad Jizerou se opět blíží. Pozvánku jsme natočili přímo na místě, kde se bude všechno odehrávat s tou nejpovolanější osobou – Michalem Marošim. Více podrobností o této parádní akci se dozvíte ve videu.

Kytarová noc No.12 v kině – pozvánka

Kytarová Noc v Kině No.12 – tentokrát s užasnou Andrea Selcedo ! Pozvánka je ve videu a my se těšíme na viděnou zítra v Lysé nad Labem v Kině od 20:00

PŘÍMÉ PŘENOSY

Přímým přenosům se věnujeme již velmi dlouhou dobu a jsme schopni je realizovat na velmi dobré technické úrovni.

Disponujeme vybavením pro přímý přenos až z osmi nezávislých kamer s režií pro střih přímo v místě konání. Výsledný živý video výstup jsme přímo na místě schopni opatřit titulky i grafikou.

Pro města většinou zprostředkováváme přenosy z kulturních nebo společenských akcí – jako jsou například zahájení výstav, různé prezentace a přednášky, apod.

Přidanou hodnotou je okamžitá sledovanost a aktuálnost těchto videí.

Slavnostní dosadba vinic na Klášterních terasách v Lysé nad Labem

Slavnostní dosadba vinic na Klášterních terasách v Lysé nad Labem.

REPORTÁŽE

Vybíráme si ty nejzajímavější události, ze kterých točíme reportáže. 

II.ročník Sportovního dne – Freestyle day Milovice

V Milovicích proběhl 7. září II.ročník Sportovního dne, který se jmenoval Freestyle day. V rámci tohoto dne se návštěvníkům představily sportovní spolky a organizace, které ve městě působí a pozvání radnice přijalo i několik profesionálních sportovců, aby předvedly své umění v U-rampě a disciplíně, která se jmenuje flatland. Kulturní část odpoledne a večera obstarali Reago […]

III. Historický jarmark kněžny Mlady – Milovice

1. září jsme byli s kamerami v Milovicích na III. ročníku historického jarmarku kněžny Mlady a natočili tam tuhle reportáž – příští rok byste tuto akci měli zařadit do svých plánu, protože to tam bylo báječné ! Hudba použitá ve videu je dílem plzeňské skupiny středověké hudby Elthin  

O dárcovství kostní dřeně z Obchodní akademie v Lysé nad Labem

O dárcovství kostní dřeně koluje mezi lidmi spousta mýtů nebo polopravd. Instutut klinické a experimenální medicíny (IKEM) se tuto situaci snaží změnit a zároveň rozšířit registr jejich dárců. To všechno se děje zejména prostřednictvím informační kampaně, v rámci níž zástupci IKEMu dorazili i do Lysé nad Labem. Využili jsme příležitost, abychom pro vás natočili krátký […]

SHRNUTÍ ZASTUPITELSTVA

Jedná se o zkrácený souhrn toho co se dělo a projednávalo na zastupitelstvu města. Pro občany je tento způsob daleko pohodlnější, než sledovat kompletní mnohahodinový záznam ze zasedání zastupitelstva, jako je tomu v jiných městech.

Navíc vzhledem ke změnám legislativy už v podstatě nebude možné živé přenosy ze zastupitelstva vysílat.

ZASTUPITELSTVO MĚSTA LYSÁ NAD LABEM – prosinec 2018

ZASTUPITELSTVO MĚSTA LYSÁ NAD LABEM – prosinec 2018 Krátké shrnutí zastupitelstva města, které se konalo 12.12. 2018 Co se na zastupitelstvu řešilo a hlasovalo nám v krátkosti zrekapituloval starosta města Ing. Karel Otava. Do budoucna plánujeme takto stručně popsat každé zastupitelstvo, které v Lysé proběhne.

INFORMACE Z RADNICE

Aktuality z dění v jednotlivých městech v okamžiku, kdy se dějí. Informace o uzavírkách, zahájení a průběhu jednotlivých stavebních projektů. Příspěvky o všem ostatním, co je třeba efektivně komunikovat směrem k občanům.

Rekonstrukce mostu Bohumila Hrabala v Lysé nad Labem

Od 20 .08. 2019 do 22. 10. 2019 bude z důvodu provádění stavebních prací v rámci sanace nosných konstrukcí mostu částečně uzavřen most Bohumila Hrabala na sil. II/272 přes Labe. Provoz bude řízen semaforem a uzavřen bude jeden jízdní pruh.  Podrobnosti k této uzavírce jsme probrali se starostou města Lysá nad Labem p. Karlem Otavou.

Rekonstrukce nadjezdu v Lysé nad Labem je u konce

Rekonstrukce nadjezdu v Lysé nad Labem je u konce, už je znám oficiální termín jeho otevření. Co dalšího nás ještě čeká v souvislosti s touto stavbou a něco navíc jsme přímo na nadjezdu probrali se starostou města Lysá nad Labem – Ing. Karlem Otavou.

Uzavírka křižovatky ve Dvorcích

 Starosta města Lysá nad Labem – Karel Otava – informuje o uzavírce, která je spojena s rekonstrukcí křížovatky v městské části Lysá nad Labem – Dvorce. Uzavírka by měla končit v polovině července.

REFERENCE

Celý koncept jsme ověřili v roce 2018 a 2019 v Lysé nad Labem a Milovicích.

Obě města, která s námi navázala spolupráci, jsou naší referencí. Budeme velmi rádi, když se na jejich zástupce obrátíte s žádostí o informaci, jak jsou s naší prací spokojeni.

ČÍSLA

Jen u sledování našich 5 nejsledovanějších videí z letošního roku (2019), strávili naši diváci (jen na Facebooku) 60 200 minut! To je přes 1000 hodin čistého času.

V roce 2019 (1.1.2019 – 14.10.2019) jsme prozatím vyprodukovali 141 videí. 

 

 

PŘIPRAVUJEME

NOVÝ POŘAD

 

Sport v našem okolí

Sportu, a obecně sportování, se v našem okolí věnuje velká spousta spolků a organizací. Připravujeme nový pořad, který bude tyto sportovní spolky a oddíly postupně představovat.

 

V budoucnosti chceme uživatelům nabídnout i lokální sportovní výsledkový servis.

MOBILNÍ APLIKACE

 

Pracujeme na spuštění aplikace pro mobilní telefony, prostřednictvím které chceme doručovat „náš“ obsah, a stejně tak ji nabídneme i partnerským městům jako komunikační kanál s občany.

 

Bude to obdoba městského mobilního rozhlasu, ale s novými nápady, funkcemi a vylepšeními.

NĚCO NAVÍC

Každý projekt nějak vznikl, stejně jako ten náš, u kterého se potkala skupina nadšených lidí z různých oborů. Proto našim partnerům můžeme nabídnout celou řadu služeb, které rozšiřují naše portfolio. Například:

 

ONLINE MARKETING

KOMUNIKACE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

GRAFICKÉ PRÁCE

TVORBA VIDEA

TISK A VÝROBA REKLAMNÍCH PŘEDMĚTŮ