Turistické informační centrum v Benátkách nad Jizerou

Vítejte v zámeckém areálu v Benátkách nad Jizerou, kde na vás čeká úchvatná kombinace historického zámku, rozlehlého parku a bohaté historie. Projděte se po stopách legendárních osobností, které na zámku pobývaly. Projděte se místy, kde tvořili Tycho Brahe, bratři Bendové a Bedřich Smetana, a objevte Tychonem vyměřený Benátecký poledník.
 
Turistické informační centrum:
 
Hned po vstupu do areálu navštivte Turistické informační centrum, kde vám ochotný personál rád poradí s plánováním Vaší návštěvy. Získáte zde mapy, brožury a všechny potřebné informace o aktuálních událostech, výstavách a otevírací době.
 
Muzeum Benátecka:
 
Pro milovníky historie je tu Muzeum Benátecka, které nabízí pět interaktivních a stálých expozic. Dozvíte se o fascinující minulosti regionu a samotného města Benátky nad Jizerou. Prozkoumáte životní díla slavných osobností, které zde zanechaly svůj otisk, a objevíte příběhy a události, které utvářely tuto lokalitu. Expozice osloví všechny věkové kategorie, od malých dětí až po dospělé. Objevte příběhy slavných osobností, jako byl astronom Tycho Brahe, který zde prováděl důležitá měření a pozorování, a hudební skladatel Bedřich Smetana, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme. Letos se navíc můžete těšit na výstavu o 100 letech loutkového divadla v Benátkách. V expozici se dále dozvíte řadu zajímavostí o zdejší přírodě či jedinečné stavebnici Merkur, jejíž tvůrce byl benáteckým rodákem. Otevřeno je každý den, kromě pondělí, a to od 9 do 16 hodin.
https://www.muzeummb.cz/muzeum-benatecka/
Muzeum hraček:
 
V přízemí zámku se nachází Muzeum hraček, které potěší malé, ale hlavně velké návštěvníky. Od roku 1999 si expozice prohlédly tisíce lidí z Česka i ze zahraničí. Je zde k vidění jedinečná sbírka historických hraček z různých období a vy se tak můžete projít se po stopách vašeho dětství i dětství vašich prarodičů. Muzeum je otevřeno každý den kromě pondělí, od 9 do 16 hodin, v letních měsících do 17 hodin.
 
Zámecká věž:
 
Vydejte se na vrchol zámecké věže a užijte si úchvatný panoramati cký výhled na zámek, park a celé město Benátky nad Jizerou. Její otevírací doba začíná hned 1.května 2024, protože během PRVOMÁJOVÉHO JARMARKU bude ZÁMECKÁ VĚŽ otevřena od 10:00-15:00 a vstupné je zdarma.
 
Park:
 
Procházka parkem vám zaručeně zpříjemní den. Objevte díla barokního sochařství, památný strom Jinan dvoulaločný a naučnou stezku, která vás provede historií zámku, přírodou a seznámí vás s významnými osobnostmi Benátecka. Stezka je koncipována i pro děti a nabízí pohádkové úkoly a kvízy. Rozloha parku je 10 hektarů. V parku najdete i Lapidárium, kde jsou vystaveny sochy ze zámeckého parku a z dalších částí města, které byly ohroženy povětrnostními vlivy.
 
Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži a užít si den do Benátek nad Jizerou!